Beste dorpsgenoot,
We staan voor het einde van 2024. Als Dorpsraad hebben we dit jaar -met inzet van velen- hard gewerkt en veel aandacht gevraagd voor de urgente situatie in Hoogmade. De basisschool, de supermarkt en het verenigingsleven zijn onmisbaar voor een leefbaar Hoogmade zoals we dat nu allemaal kennen.
Hoe zit het ook alweer… waarom is de situatie urgent in Hoogmade? Ons dorp vergrijst en kent een groot gebrek aan jongeren en jonge gezinnen. In 2018 opende onze basisschool een nieuw gebouw met 6 groepen en 133 kinderen. Zes jaar later zijn er in dit mooie gebouw nog 4 groepen en minder dan 100 kinderen. Minder dan 10 kinderen per leerjaar is helaas geen uitzondering meer in Hoogmade. Deze situatie tekent (het tempo van) de achteruitgang in de vitaliteit als dorp. Het rijke verenigingsleven staat onder druk en we zien nu al dat activiteiten worden gestaakt. Er is dringend behoefte aan doorstroming van senioren om ruimte te maken voor jongeren en gezinnen. Kunnen we het tij nog keren in Hoogmade?
We zijn dankbaar dat we met elkaar in 2024 tot resultaten zijn gekomen, zoals:
Verenigingenmagazine 2024∙ Samenwerking van ruim 40 verenigingen, stichtingen & gezelschappen.
Behoud Supermarkt Hoogmade∙ Aankoop winkelpand & 500+ obligaties in het dorp uitgegeven.
Drie drukbezochte dorpsbijeenkomsten∙ Eensgezindheid & eindelijk perspectief: snel zo’n 70 huizen erbij!
Heel fijn om te zien dat er nu op meerdere fronten beweging is, na jaren weer perspectief voor Hoogmade! Wees bewust van het mooie dorp waarin we leven en samen in stand houden. Laten we in 2025 gezamenlijk de aandacht houden op het belang van Hoogmade, doe je ook mee?
Wij wensen iedereen fijne feestdagen en een gezond 2025!
Bestuur van Dorpsraad Hoogmade
Hein, Mirjana, Sietse, Peter, Rob & Marco
